ZIMNÍ AKTIVITY V OKOLÍ

Dostupnost sjezdových tratí od penzionu je pouhých 100 – 400 metrů.

Největší sportovní areál Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy!

Na svazích Špičáku je rozlehlý lyžařský a sportovní areál, který nabízí několik lyžařských vleků a sjezdovek jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře.

K dispozici je také snowpark, lyžařská škola, dětský Penguinland (dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, stoupacím kobercem). Lyžařský areál Špičák nabízí také možnost večerního lyžování na "Lubáku" (umělé zasněžování).

Kvalitní lyžování nabízí i hora Pancíř, na kterou vede sedačková lanovka vzdálená pouhých 200 m od pezionu, s přestupní stanicí na Hofmankách. Pouhých 10 km je vzdálen na německé straně špičkový lyžařský areál Velký Javor (Arber), nejvyšší a nejnavštěvovanější hora Bavorského lesa a Šumavy (1457 m n.), kde se jezdí každý rok světový pohár ve sjezdovém lyžování.

Běžky:

V okolí je mnoho tratí, které jsou pravidelně strojově upravovány a mají návaznost na Šumavskou magistrálu i trasy pokračující na německé straně. Podrobnější informace včetně aktuálních map, sněhového zpravodajství a úpravách stop získáte na následujících stránkách :

http://www.bilastopa.cz 

Zimní aktivity

Půjčovna, servis lyží a snowboardů: 

http://www.aktivity-sumava.cz/pujcovna-lyze-motokary/motokary/

Pro klienty našeho penzionu sleva 10%.